Leden 2011

TRON: Legacy (2011)

22. ledna 2011 v 20:15 | Jillian

"The Grid.
A digital frontier. I tried to picture clusters of information as they moved through the computer. What did they look like?"

www.my-wonderland.blog.cz

Tron: Legacy, jeden z nejočekávanějších, nejzábavnějších a vizuálně nejpropracovanějších filmových zážitků konce loňského roku. Vizionářský skvosk? Budoucnost kinematografie? 
Vezměme to postupně. Tron Legacy je sequelem k jeho mladšímu a dnes už kultovnímu bratříčkovi z roku 1982. Sám Tron z roku 82 byl ve své době velkou událostí posouvající kinematografii vpřed po technické stránce, nicméně dnes jde už jen o úsměvnou vzpomínku. O to více je však ohromující čeho všho jsme dnes chopni ve filmu dosáhnout. 
www.my-wonderland.blog.cz

Jsem tak neskonale ráda, že jsem mohla Trona vidět ve 3D. 3D není dokonalé, to nebudu nikdy tvrdit a ni Tron není dokonalý, nenechte se zmást. Mé nadšení je však ještě stále veliké. Když už bych měla škatulkovat, je to přesně ten film u kterého stačí pochopit základní dějovou složku, koncept, pak už stačí jen vypnout mozek a kochat se tím dokonalou kombinací vuziálna a hudebního doprovodu. Pro to mám je jeden výraz: 


"Bio-digital jazz man."


Tron je rozhodně velkým filmem, přesto, že jeho scénář je jen velmi velmi průměrný. Říkám si ale proč se tím vůbec zabývat, když tento fakt není vůbec podstatný? Berte film jaký je.  Nabitý akcí, jakou jste ještě neviděli, zábavný, nádherný, dramatický a audiovizuálně dokonalý. Vykašlete e na logičnost na dialogy a jen se koukejte!

www.my-wonderland.blog.cz

"Change the scheme! Alter the mood! Electrify the boys and girls if you'd be so kind."


Díky mémo v současnosti velkému obdivu ke skupině Daft Punk začínám docela váhta nad tím, co je vlastně nejsilnější stránkou celého filmu. Něco mi pořád říká, že Daft Punk tady dokázali něco opravdu dobrého. Hudba je perfektní, přesně odpovídá nelí přímo doplňuje celý film, který by bez ní ani zdaleka nevyzněl tak celistvě. Cělý soundtrack je jedna dlouhá elektronická jízda, která se musí líbta snad i těm, kteří k elektronice žádný vztah nemají. 
www.my-wonderland.blog.cz

 "I fight for the users!" 


Tvůrcům se podařilo navodit opravdu dobrou atmosféru, perfektní herecké obsazení v čele s celkem neznámým Garretem Hedlundem tady učinilo svoje. Avšak postavou zdalekoa nejzajímavější a nejzaamatovatelnější, přesto vedlejší je Rinzler! Okamžitě po jeho prvním vstupu na scénu jsem se do něj zamilovala. Dart Vader nezemřel, třikrát hurá:-p  

Znovu se omlouvám, ten film není dokonalý tak jak ho líčín, ale k čemu řešit obsah, děj, scénář...všechno je dostačující na to aby byl se tenhle film zapsal na nejvyšší místa v mém pomyslném žebříčku. Když na všechno přistoupíte budete se mnou jistě souhlasit! www.my-wonderland.blog.cz

"Wife? Girlfriend?" "Dog..."


LOVE (february 2011)

18. ledna 2011 v 18:15 | Jillian |  Informace o filmu
Áhoj, jak jsem informovala, že se tady dlouho neukážu, tak se taky stalo. Nemám bohužel čas na články. Nicméně se snažím držet krok s novinkama, takže se pokusím aspoň jednou za čas o něčem zmínit. 

Love, jde o snímek připravovaný na jaro roku 2011. Jako inpirace posloužilo album alternativní rokové skupiny Angels & Airwaves se stejným názvem. V únoru film poběží na festivalu v Santa Barbaře a 22.3. jde rovnou na DVD. 
Tady ho máte...