Juno (Juno) 2007

20. října 2010 v 16:56 | Jillian |  Recenze
JUNO

www.my-wonderland.blog.cz


 "Uhhh, I hate it when adults use the term "sexually active." What does it even mean? Am I gonna like deactivate some day or is it a permanent state of being?"


Dokonalost a originalita. Tenhle film se jedním slovem povedl a Ellen Page je famózní . Tuhle postavu si zamilujete jako už dlouho nikoho, protože její odzbrojující projev a sarkasmus, který snad ani není normální, vás prostě položí na lopatky. Není to ale jen ona co drží tenhle snímek vysoko nad průmerem filmového showbyznysu. Všechno je tady totiž podáno jinak než jste čekali. Rodiče nevyšilují když jim jejich trochu netypická dcera řekne že je těhotná, ale naopak jí pomůžou kontaktovat adoptivní rodiče.
www.my-wonderland.blog.cz


Pokud byste ale čekali, že jde o klasický hořkobolný příběh o dívce, která není připravená být matkou, ale nakonec se vdá, nechá si dítě a zázračně se během těch devíti měsíců stane dospělou (protože tahle naivní pitomina je přesně to co se od podobných filmů dá čekat), tak jste více než vedle.
Juno je děvče hodně free, které bere život tak jak jí příjde pod ruku a film nám  ukazuje jak se lidé během tohohle zážitku, v našem případě těhotenství, mění. Konec filmu je úžasný právě proto, že není takový jak byste si ho v rámci morálky představovali, ale stejně nemáte nikomu za zlé, že dali dítě pryč, protože víte, že tím udělali správnou věc.

"You should've gone to China, you know, 'cause I hear they give away babies like free iPods. You know, they pretty much just put them in those t-shirt guns and shoot them out at sporting events. "

www.my-wonderland.blog.cz

Je to všechno tak barevné, bez zbytečného vylívání emocí a útoků na diváka. Podáno inteligentně a bez toho aby z vás někdo dělal pitomce. Spíš se musíte většinu času usmívat či ušklíbat nad Juno, která je prostě svá a zároveň neskutečně roztomilá. Hudba je taktéž příjemná a s hereckým obsazením to vyjde nastejno, všechny herecké výkony si zaslouží pochvalu. Nikdo vám ale nezůstane v paměti tak jako představitelka titulní role Juno. Snad jen docela zajímavá Jennifer Gardner. A když se nad tím tak zamýšlím, myslím, že za těch devět měsíců hlacní hrdinka  opravdu kapku dospěla...tenhle film doporučuju absolutně všem, protože si ho zamilujete...celé je to tak příjemně povedené a skutečné, bude se vám to líbit, slibuju...

 "Yeah, I'm a legend. You know, they call me the cautionary whale"www.my-wonderland.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama