Valentine's day (2010)

8. září 2010 v 16:56 | Jillian |  Recenze


"There you have it, folks. Young love. Full of promise, full of hope, ignorant of reality!"

www.my-wonderland.blog.cz


Určitě si ještě všichni pamatujete na úspěch, který před pár lety sklidila Láska nebezká. Film, který měl duši, kouzlo a to njen to vánoční, spoustu předních herců v menších rolích a dokonalý scénář, který ze všeho dělal tak úžasně pozitivní a zároveň dojemnou podívanou. Není divu, že dřív nebo později se někdo rozhodl navázat na úspěch Richarda Curtise (The boat that rocked mimochodem) a přispět svou troškou do mlýna romantických komedií. Rádoby podobnost těchto dvou filmů je ale zároveň největším problémem. Není divu, že Valentine's day neměl ani zdaleka takový úspěch u diváků, jako jeho starší bráška, protože narozdíl od Love actualy, tomuhle filmu chybí duše. Pokud jste někdy měli co dočinění s Láskou nebeskou, určitě si všichni pamatujete jak jednoduché bylo držet hlavním hrdinům palce, jak jste si v té změti postav a příběhů hned našli postavy, jejichž osudy vás zajímaly více než ty ostatní a ke kterým jste se rádi vraceli a stále vracíte (pravidelně každý rok). U Valentine's day je to stejné, velké množství postav a osudů, které se zároveň prolínají v rovině jednoho dne, svátku všech zamilovaných. Narozdíl od Love actualy však postrádají tu originalitu a anonymitu lidí, které navzájem spojuje jen láska ve vzduchu a vánoční svátky. V tomhle případě jde o přátele, kolegy či rodinu a jejich vzájemné vztahy jsou tak předvídatelné, že vás nemá co překvapit. Celý děj se odehrává  v tom jednom jedinémdni, což může být dosti omezující, ale upřímně jsme už byli svědky mnohem lepších zpracování podobné tématiky. 

www.my-wonderland.blog.cz

"My closest relationship is with my Blackberry, Thank God it vibrates ! "


Přesto všechno je ale Valentine's day stále vcelku příjemná podívaná, která občasně pobaví nebo vykouzlí úsměv na tváři už jen tím jak růžově přeslazené to všechno je. Opravdu pozitivní záležitostí je v případě tohohle filmu jeho herecké obsazení, které je vcelku moc příjemné a dělá z něj svižnou a sympatickou podívanou. I když mu chybí ten krásný britský přízvuk a atmosféra, která nás tak okouzila u Lásky nebezké, protože v tomhle případě jde o čistě americkou produkci, stejně jsou zde herci jako Anne Hatheway nebo Julia Roberts, jejichž postavy jsou možná méně hlavní, ale zato daleko zajímavější. Další skvělou roli předvádí Jessica Biel, jejíž hrdinka opravdu nemá nejmenší zájem se jakýmkoli způsobem angažovat na tomhle svátku, což z ní činí světlou vyjímku:) Garrymu Marshallovi, známému tvůrci průměrných amerických komedií jako je Nevěsta na útěku nebo Deníky princezny se přes veškerou snahu ani tentokrát nepodřilo vykouzlit druhou Pretty woman. Přesto je to ale mnohem koukatelnější než některé z jeho dřívějších filmů, proto pokud máte zájem o moc milou oddychovku se spoustou dobrých herců a přehnaným množstvím romantiky ve vzduchu i všude jinde, pak nevidím žádný důvod proč byste tohle neměli vidět:)
Pokud ale chcete vidět skvělý originální film, který se jen tak nevidí se spoustou příběhů, které spolu zjevně nesouvisí, ale přesto je něco spojuje, film s nádherným koncem, krásnou vánoční atmosférou, s trochou toho britského pohledu na věc a úžasnými hereckými výkony pak si raději pusťte Love actualy a vůbec nevadí, že nejsou vánoce;) 

***
www.my-wonderland.blog.cz

Trailer:


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Werush Werush | Web | 9. září 2010 v 15:43 | Reagovat

Mne sa to celkom páčilo :) Len ja som si nevedela pri toľkých postavách nájsť pár, ktorého príbeh by ma zaujímal viac než príbeh ostatných... Ale inak taký príjemný pohodový film :)

2 Jill Jill | Web | 9. září 2010 v 16:21 | Reagovat

[1]: Mno právě a to bylo výhodou Love actualy, tam  si je člověk snáz oblíbil...

3 Lemonie Lemonie | Web | 15. září 2010 v 21:29 | Reagovat

Mně u toho filmu vadilo, že tam bylo moc příběhů a žádnýmu se nestihli věnovat dostatečně. Co se mi líbilo byl konec s Julií Roberts, ale jinak nic moc extra. Na Lásku nebeskou to fakt nemá :-)

4 Black Black | Web | 8. října 2010 v 18:47 | Reagovat

Tohleto bylo opravdu slabé. Nejsem sice fanoušek romaňtáků, ae Lásku nebeskou zbožnuju, jak ty řkáš, mělo to duši. Tohle byla nepovedená americká parodie se sympatickýma hercama a schluss:D Jen snad scény s Julií byly dobrý, její dedukce byly moc povedený:D

5 Mima Mima | Web | 24. října 2010 v 19:58 | Reagovat

Zamilovala som sa do príbehu dvojice z lietadla... Koniec Bradleyho Coopera ma nenormálne dojal.
Inak ale vo všetkom súhlasím, absentuje tu takmer akákoľvek hĺbka... Páčil sa mi ale výber soundtracku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama