Květen 2010

Čarodějův učeň (Karel Zeman)

31. května 2010 v 19:55 | Jillian |  Recenze
KrrrráKrrrrrabate!
www.my-wonderland.blog.cz

VD-1. řada

18. května 2010 v 18:07 | Jillian |  Recenze
Tak jo! A máme to za sebou, minulý týden oficiálně ukončil mánii kolem VD. Alespoň na pár měsíců, za tu dobu už budou abstinenční příznaky v natolik pokročilé stáciu, že se zase všichni nebudou moct dočkat a prachů z toho bude tak akorát:D

www.my-wonderland.blog.cz

Lidi, mě se to líbí. Pro mě tenhle seriál má TÉMĚŘ všechno, co od dobré podívané čekám. Není to žádná hlopoučná Twilightovská lákačka ani vykrádačka. Prakticky to s tím nemá nic společného a podle mě za tímhle dílkem stojí skvělí a talentovaní lidé s originálními nápady.Za tuhle první řadu si tenhle seriál vybudoval docela dobrou atmosféru na které se dá stavět a to se mi na tom právě líbí. Není to ani trochu předvídatelné. Pořád je vidět, že tvůrci mají v záloze ještě hodně nápadů. Celkově mi připadá, že se to posunulo docela dost daleko od seriálů, které mají určený okruh diváků. Atmoféra je perfektní, člověk se skvěle baví, prakticky nikdy nikdo neví kdo umře:D Jak morbidní, ale jinak to říct neumím:-p

www.my-wonderland.blog.cz

Po stránce hereckého obsazení, taky nemůžu nikoho kritizovat za to jak hraje, můžu si vzít na mušku jen  jejich postavy. Elena mi sice leze trochu na nervy a vypadá to, že její představitelka je trochu větší rebelka, ale scénář jí nedává moc prostoru. Zato Demon se nám trochu vybarvil, ukázal víc stránek osobnosti, jen doufám, že se nezmění úplně k dobrému, jelikož to my diváci určitě nechceme. Stefan je pořád Stefan, pro mě průměr. I když občasné světlé chvilky, kdy má trochu víc prostoru, začíná být docela zajímavý. Pokud jde o Jeremyho, tak na toho já nedám dopustit, chvála bohu, že ho tam tvůrci vůbec připsali, jinak by Elena měla jen malou otravnou sestřičku jako je tomu v předloze a přišli bychom o hodně zajímavých scén, protože u téhle postavy bylo od začátku jasné, že má potenciál (jak můžeme vidět i v posledním díle;).
www.my-wonderland.blog.cz

Doteď jsem moc nespoilerovala a asi ani nebudu. Taky proto, že vám nechci kazit moment překvapení, protože to je to na čem tenhle seriál stojí. Myslím, že chytrým tahem bylo i to, že se u tohohle seriálu zaměřili trochu víc na hudbu. Hudba je skvělá, nemám teď na mysli instrumentální party i když i ty nejsou špatné. Myslím tím výběr songů, protože v málokterém seriálu je výběr takhle zajímavý a vážně povedený:) 
www.my-wonderland.blog.cz

Tímhle článkem apeluju především na lidi (kterým se vlastně ani nedivím) a kteří tohle zavrhli už v momentě kdy si přečetli o čem seriál pojednává, protože ta anotace je vážně děsně sporná. V celé první sérii prakticky vůbec nejde o to, že dva upíři chtěj stejnou holku a hodlají se kvůli tomu pozabíjet (symbolicky samozřejmě;). Tomuhle se tvůrci seriálu tak nějak chytře vyhnuli a náznaky si nechali až na pár posledních dílů. Až do té doby to s předlohou nemá společného skoro nic, což je neuvěřitelně přínosné, protože ta kniha je hrozná (mám na mysli tu první a někteří mě teď budou asi nenávidět, ale říkám to i přesto, že jsem ji ani celou nepřečetla:( Seriál je ale skvělý, podle mě se vážně povedl a všem ho vřele doporučuju, nenechte se odradit ne moc dobrým pilotem a počkejte si na to, co příjde;) Bude se vám to líbit:)

www.my-wonderland.blog.cz

www.my-wonderland.blog.cz

Alice (2009)

16. května 2010 v 18:41 | Jillian |  Recenze
Well, OK guys!


www.my-wonderland.blog.cz

Beetlejuice:-*

5. května 2010 v 21:12 | Jillian
It's showtime!!!

www.my-wonderland.blog.cz