Kletba Měsíčního údolí (The secret of Moonacre)

1. dubna 2010 v 21:31 | Jillian |  Recenze
www.my-wonderland.blog.cz

Ach jo, nic se nezměnilo, pořád se sem nemůžu dostat. Ale to nevadí, zatím to nějak zvládneme:) Vzhledem k tomu, že teď nějakou dobu netrpím syndromem povinné školní docházky, tak kromě toho, že u nás doma zrovna probíhá už několika denní maraton Gilmorových děvčat s tím skvělým českým dabingem,  jsem dnes konečně viděla i nějaký ten film o kterém stojí za to napsat. 


www.my-wonderland.blog.czwww.my-wonderland.blog.cz


Možná už jsem se o filmu Kletba Měsíčního údolí zmínila, ale jde o knižní adaptaci docela proslavené  dětské knihy Malý bílý koníček. Kdybych od filmu čekala něco vyjímečného nejspíš by mě to zklamalo. Takhle to ale považuji za povedenou a hodně originální pohádku. Někomu se možná trefí i do vkusu a být já sama o několik let mladší nejspíš bych si ji docela oblíbila:) Příběh je sice  hodně neobvyklý, ale zároveň má docela obyčejnou a typickou strukturu, takže prakticky ničím nepřekvapí a ničeho přelomového se nedočkáte. Čistá a nezkažená duše jako vždy vítězí nad pýchou a hrabivostí, takže typické pohádkové moralizování. Překvapivě to tady ale zase tak na škodu nebylo a nepůsobilo to natolik rušivým dojmem jak se někdy stává. Celkový dojem z filmu mám dobrý. Pro malé holčičky to může být docela milé překvapení. Film je po vizuální stránce rozhodně zajímavý a působivý, některé záběry však působí trochu přehnaně. V občasných chvílích doplňuje tento snímek velmi atmosférická a na poslech moc příjemná hudba. Skoro bych řekla, že opravdu dobrá a celkový výběr lokací je skvělý. Už jen zámecký interiér je opravdu okouzlující a originální. Pro cílovou skupinu by nejspíš opravdu mohlo jít o zajímavý film.
www.my-wonderland.blog.cz

Mnohem víc než o fantasy tady jde o pohádku se vším co k pohádce patří a se skvělou mladou a talentovanou herečkou v hlavní roli. Dakota Blue Richards je velice nadějná mladá herečka a přesto, že možná nepřekvapí  tak jako některé její vrstevnice, ze kterých stojí za zmínku alespoň Saoirse Ronan, přesto má velké charisma a je dost dobře schopná film utáhnout sama . Jedinný kdo mi do své role příliš neseděl byl Ioan Gruffudd (ano, ten z Fantastické čtyřky), který přesto, že hrál moc dobře, k téhle postavě prostě příliš nepasoval. Film není bůhvíjak na výši a efekty nejsou obzvlášť dobré (nevím jestli měli tak omezený rozpočet nebo v tom hrálo roli něco jiného...), velká naivita a přehnanost, což je ale knihou nikoliv filmem samotným a několik téměř infantilních scén se dá bez povšimnutí přehlédnout, když uznáme fakt, že tenhle film byl natočen pro děti. A když to takto budeme brát všichni, dá se film s klidem označit za velice roztomilou pohádku s krásnou hudbou, příjemnými herci, hodně originálním příběhem, několika milými nápady a některými zajímavými lokacemi. 

www.my-wonderland.blog.czCo se mi líbilo byl ten nevinný vztah Marii a Robina a je vážně škoda, že to tvůrci nerozvedli trochu víc...


www.my-wonderland.blog.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lúthien Lúthien | Web | 2. dubna 2010 v 13:05 | Reagovat

Už jsem někde zahlédla plakáty, ale zatím nevím, jestli to chci vidět. Působí to na mě dost kýčovitě.

2 Lorane Lorane | Web | 2. dubna 2010 v 15:20 | Reagovat

Knížku jsem četla (nedávno), ale film jsem zatím neviděla:)

3 mlejkom mlejkom | Web | 3. dubna 2010 v 11:20 | Reagovat

mno..o tom jsem ještě neslyšela :) ale vypadá to pěkně :)

4 Clarett Clarett | Web | 4. dubna 2010 v 13:42 | Reagovat

To vypadá hrozně hezky...ale taky jsem o tom ještě neslyšela...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama