Duben 2010

2012 (2012)

19. dubna 2010 v 16:52 | Jillian |  Recenze

2012


2012, jednoduché, stručné...pokud je v jednoduchoti krása a ve stručnosti síla, pak byl tohle rozhodně chytrý tah. Žádný Konec světa nebo Zkáza lidstva, ale prostý a stručný letopočet, který už tak vypovídá hodně z podstaty filmu. 2012! Kdo by o tom neslyšel? Když chcete natočit film, o kterém budou lidé mluvit ještě dříve než ho uvidí, musíte se koukat kolem a upřímě, o tomhle se mluví!

"I'm only a stupid filmmaker."

Roland Emmerich

Veselé Velikonoce;)

4. dubna 2010 v 22:35 | Jillian |  Mezi řádky
www.my-wonderland.blog.cz


Přeju krásné Velikonoce, ale už mě opravdu štve, že se sem nemůžu dostat. Pravděpodobně napíšu blogu.cz velmi zdvořilého emila. Myslím si totiž, že ta chyba, která tohle způsobila je teď někde zalezlá a směje se mi. Nejspíš bude totiž na mé straně i když na mé straně viditelně nestojí. Co je u mě ale jinak nového? Neviděla jsem prakticky žádný film už velmi velmi dlouho a abstinenční příznaky se pomalu ale jistě začínají projevovat. Trochu to ale kompenzuju svou staronovou závislostí na GG.  Ano Gilmorova děvčata jsou můj život;) A můj pravděpodobný osud, moje kecy mi občas až moc připomínají Lorelai... Taky jsem se zapojila do improvizované redakce našeho nového školního časopisu s mírně upravenou verzí recenze na Alenku. Vím, že toho budu litovat, jen ještě nevím kdy. Taky jsem já blázen poslala článek o politice do Mladé fronty. Mno jo, smějte se mi, já si to zasloužím! Jedinou útěchou je mi fakt, že jsem nebyla jediná a že si z těchto námi poslaných článků redakce později vybírá tu filnální várku, která bude zveřejněna, tudíž ještě existuje dostatečně velká pravděpodobnost, že já tam nebudu. Jestli se smát nebo brečet, to taky zatím nevím:D Moc mi k tomu nepomáhá ani fakt, že jsem dobrovolně soulasila s tím aby se mi někdo hodinu vrtal v zubech. Mno jo, jsem nechutná, můžete mě kamenovat. Hlavně mi ale při tom nevyražte ten zbytek zubů, co mi ještě zbývá. Klid, trhali mi jen osmičku. Jo, já se zapoměla zmínit, že mi budou trhat ještě tři další osmičky (víc, jich překvapivě nemám), tak teď už můžete panikařit;) Ani s hlavou to nemám bůhvíjak v pořádku:) Od včerejšího večera mi v ní zní jen "Stand my groud I won't give in...". Můj obývací pokoj totiž hostil soukrommý festival živých koncertů jehož jedinným účastníkem jsem byla já a ten milion vřískajících praštěných  fanoušků. Začala jsem se Scorpions, kteří pokud se to k vám ještě nedostalo odchází do důchodu;(, takže to byla taková malá rozlučka, pokračovala s naprosto úžasným koncertem Robbieho Williamse a Evanescence a zakončila to fenomenálním koncertem Within Temptation- Black symphony s orchertrem. Právě ten se mi zaryl do paměti a to hodně hodně hluboko. Opravdu jsem lepší koncert strašně dlouho neviděla. Možná se o něm ještě jednou zmíním. Nejsem si ale jistá kdy, jelikož mě tento týden čeká příliš přelomových událostí mého života (ano v jednom týdnu):D Uf, myslím, že to bude docela vtipné...
Taky jsme tento týden organizovali velkou akci a malá zmínka se objevila i v televizi. Víc vám k tomu ale neřeknu, anonimita je krásná, což si člověk většinou uvědomí až když ji ztratí...mno jo, jsme teď slavní. Už jen vzít si Jamese McAvoye a odstěhovat se do šlěchtického sídla ve Scotsku O:-)
Že bych měla smysl pro ironii? Nejsem přece Viktor Dyk:D 

www.my-wonderland.blog.cz

Kletba Měsíčního údolí (The secret of Moonacre)

1. dubna 2010 v 21:31 | Jillian |  Recenze
www.my-wonderland.blog.cz

Ach jo, nic se nezměnilo, pořád se sem nemůžu dostat. Ale to nevadí, zatím to nějak zvládneme:) Vzhledem k tomu, že teď nějakou dobu netrpím syndromem povinné školní docházky, tak kromě toho, že u nás doma zrovna probíhá už několika denní maraton Gilmorových děvčat s tím skvělým českým dabingem,  jsem dnes konečně viděla i nějaký ten film o kterém stojí za to napsat.