Legenda

7. února 2010 v 17:44 | Jillian
Konečně jsem si našla čas k napsání tohoto článku. Tenhle film měl být v mé vzpomínkové rubrice už dávno. Tolikrát jsem o něm mluvila, přidávala videa a nikdy vám nepodala nějaký plnohodnotný článek, tak tady ho máte:)


Legenda je nádherný fantasy film. Vždycky na něj budu vzpomínat, protože tohle je film který si opravdu zapamatujete. Má shopnost na vás zapůsobit. Ale je s ním kříž. Tohle fantasy z 80. let nebylo moc dobře přijato. Dokonce vzniklo hned několik verzí. Máme verzi americkou, evropskou, director's cut atd. což je trochu matoucí. Přitom tenhle film je považovaný po vizuální stránce za naprosto nezapomenutelný:) Poblém je tady se scénářem. Někdo se snažil být extrémně filosofický a ne vždy mu to vyšlo tak jak by chtěl. Některé věty vyznívají dost divně, ale já si třeba už zvykla a nečiní mi to sebemenší problém. První polovinu mám osobně radši. Druhá část filmu je mnohem víc, jak to říct "dark fantasy" a ztrácí špetku ze svého kouzla. Po vizuální stránce ale pořád působivá. V tomhkle filmu jsou scény, které mi jako dítěti braly dech. Dodnes si je pamatuju a to podlě mě něco znamená. Film na který by se měl podívat každý fantasy fanoušek to sice je, ale není dokonalý a scénář má vskutku nedostatky. Určitě to ale nepokazí váš zážitek pokud se na to budete dívat tak jako já. Některé scény si můžete opravdu zamilovat. Například první polovinu, já ten les vždy milovala. Celý byl vytvořen uměle ve studiu a jeho vskutku úchvatný. Celá část kdy zachází slunce a přichází zima, je potom naprosto úchvatná (Stále mluvím o vizulní stránce). Princeznin přerod v "jednu z nich" je stejně působivý jako "zlo" samo. Kdybych tento film neviděla už jako dítě nejspíš bych ho neměla tak ráda,ale já ho považuju i před svšechny jeho nedostatky za krásný film. Dnes jsem ho znovu viděla a jsem okouzlená:)


Hudba je jedna velká kapitola sama pro sebe, takže se nejspíš dočkáte samostatného článku. Zatím ale ve zkratce. Jerry Goldsmith stvořil k tomuto filmu jeden z nejpůsobivějších hudebních doprovodů co znám. Jeho hudba je dost odlišná od té na kterou narazíte ve většině filmů, je ale neskutečně originální a pro mě nezapomenutelná a krásná. Film je okouzlující, ale obávám se , že vás díky svému nepodařenému scénáři nějak více neosloví:( Je to škoda. Přesto vám ho vřele doporučuji. Takovým lidem jako Lúthien by se to mohlo líbit (jsou tam jednorožci^_^ a skřítci a víly atd...) Doporučovala bych vám dívat se na film v originále, protože čeština tomuhle scénáři vůbec nesvědčí:( Jenže pokd by jste měli americkou verzi hrozí, že bude obsahovat odlišný hudební doprovod (viz můj článek o soundtracku), což dost ubírá na zážitku. Přesto stáhnout v češtině ho můžete TADY. Některé scény z toho filmu mám tak ráda, že jim otpustím i všechny ty horší^_^
Moje sbírka ikonek na kterou jsem neskutečně hrdá, protože k Legendě se špatně hledají už jen obrázky natož ikonky a trvalo mi opravdu dlouho nějaké najít. Jsou ale krásné, takže tady je máte místo obrázků z filmu:)
A nakonec video ať si uděláte obrázek:) Pokud se ale chcete nechat překvapit...:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 iness iness | 8. února 2010 v 9:31 | Reagovat

ty jo...to vypadá fakt skvěle!možná se po tom někde kouknu a pustim si to!

2 Abyss Abyss | Web | 8. února 2010 v 9:41 | Reagovat

Tak to si ho taky pokusím sehnat, já jsem právě teď poslouchala Upíří deníky a Eragona v angličtině :D

3 Jill Jill | Web | 8. února 2010 v 11:30 | Reagovat

Jé. Tak to mi pak napište jak se vám to líbilo:) Je to přece jenom hodně zvláštní film, tak budu zěvdavá:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama