Star Wars Epizoda VI -Návrat Jediho

23. prosince 2009 v 23:12 | Jillian |  Recenze

Pro mě asi nejslabší díl staré trilogie, přesto pořád úžasný. Až na těch pár scén, které jsou zbytečně moc dlouhé a protahované je to pořád největší příběh v dějinách kinematografaie. Vrcholný boj Luka proti imerátorovi se zapsal hodně vysoko.Lukův vnitřní boj ani Vaderovu smrt nikdy nezapomenu. Ty malé Ewoky jsem jako dítě zbožňovala. Možná to měl Lucas v plánu, začít se zaměřovat na mladší generace. Stejně jako u Epizody I. Jako vrcholné dílo trilogie Hvězdných válek je však film dokonalý. I když to tak nějak samo vybízí k pokračování...(smilujte se nad námi ubohými trpícími a natočte ty další díly...). Závěr je dokonalý. Pomalu začínám mít pocit, že stará trlogie má mnohem větší kouzlo než ta nová a asi na tom i něco bude. Navíc, Han Solo je přímo dokonalý, Leia si konečně rozpustila vlasy a vážně jí to sluší, dozvěděla se, že má bratra a ukázalo se, že Anakin byl vážně vyvoleným, takže dávám tomuhle filmu sto hvězdiček, neznám nic nostalgičtějšího...a Anakin v závěrečném záběru, dokonalost...:)


Ocenění:

Academy Awards - Oscar ´84 (USA):
- Nominace na ceny za nejlepší výpravu a dekorace, za nejlepší střih zvukových efektů, za nejlepší hudbu a za nejlepší zvuk.
- Nominace na zvláštní cenu za vizuální efekty.


Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´84 (USA):
- Ceny pro nejlepšího herce (Mark Hamill), za nejlepší sci-fi film, za nejlepší kostýmy, za nejlepší masky a za nejlepší speciální efekty.
- Nominace na ceny pro nejlepší herečku (Carrie Fisher), pro nejlepšího herce ve vedlejší roli (Billy Dee Williams), za nejlepší režii, za nejlepší hudbu a za nejlepší scénář.


BAFTA Awards ´84 (Velká Británie):
- Cena za nejlepší speciální vizuální efekty.
- Nominace na ceny za nejlepší masky, nejlepší výpravu a dekorace a za nejlepší zvuk.


Grammy Awards ´84 (USA): Nominace na cenu za nejlepší hudební album k filmu. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alex Alex | Web | 24. prosince 2009 v 13:28 | Reagovat

A to já zas tenhle díl mám ze staré trilogie nejradši, protože to je krásný konec pohádky, co jsem jako dítě hrozně zbožňovala :-)...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama