Ať žijí rytíři

31. prosince 2009 v 14:36 | Jillian |  Recenze


Nedávno jsem se vydala po bůhvíjak dlouhé době do kina a to na český film. Měli jsme sebou i zástupce dětského publika, takže na nic těžkého. Ať žijí rytíři je novým českým rodiným filmem Karla Janáka, režišéra filmů Snowborďáci a Rafťáci, což mě docela povzbudilo, ne že bych tyhle filmy měla bůhvíjak ráda,ale zábavné byly, o tom žádná...byla jsem tedy hodně zvědavá, co z toho vyleze.

Výsledek mě hodně potěšil. Vůbec se tohohle filmu nebojte, je překvapivě vážně docela dobrý. Na dětský film rozhodně. Je vážně potěšující, že češi zase konečně natočili nějaký dětský film, co má hlavu i patu a je docela zábavný. Já se v to kině skutečně bavila.

Představte si středověk a dvě tvrze z nichž jedna si chce podmanit tu druhou. Všechno se ale zvrtne tak, že jedinný kdo ji může zachránit je parta dětí. Dětští protagonisté mě vážně mile překvapili. Kromě Terezky Voříškové o které už víme, že hrát umí, je na scéně i pár docela nových tváří a nevychází z toho ani zdaleka špatně. Všichni jsou obstojně sympatičtí,takže vám nepolezou na nervy. Pokud jde o zástupce dospělých tak ti mě snad potěšili ještě víc:) Radost mi udělala přítomnost hned několika mých oblíbených českých herců v čele s Pavlem Křížem v roli hlavního záporáka. Ano, není nijak zvlášť děsivý,ale o tom tady ani nejde. Mě se jeho ztvárnění neskutečně líbilo a vážně mě pobavil. Po každé, když se objevil na scéně, musela jsem se smát. Nevím jistě jestli to byl záměr tvůrců,ale na jeho úchylný úsměv asi nikdy nezapomenu:D Nečekejte od tohohle filmu nic velkého. nejde o bůhvíjakou špičku, ale pobavit vás umí a při některých scénách se vážně celé kino rozesmálo, což je důkaz, že některé vtipy se určitě povedly. Pokud jde o vizuální stránku nevidím v ničem problém, je to přece jenom pro děti a i bojové scény i když nejsou nijak velkolepé skvěle plní svou funkci a film celkově nenudí, což je velké plus. Jako odpočinkový film je to perfektní a vůbec nelituju, že jsem na to šla do kina. V porovnání z celkovou dnešní tvorbou je to průměrné,ale pokud jde o české filmy a obzvlášť pro děti, kterých se v dnešní době bůhví jaké množství netočí, pokud nepočítáme Trošku a jeho občasné přisění s troškou do mlýna, je to Nadprůměrné.

Na závěr chci jen říct, že i krásná a působivá hudba byla velmi povedená, tak posuďte sami....

Trailer...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marek Marek | E-mail | 13. února 2010 v 21:21 | Reagovat

Na film jsem šel se synem do kina a nelitujeme toho. Moc jsme se pobavili a to zároveň od začátku sledujeme seriál a skoukli jsme i film o filmu. Je to film především pro děti a pro nás dospělé je to i připomínka dětství, kdy jsme se jako kluci často klackama šermovali a snili podobné příběhy. To co se na jiných místech kritizuje jako například současné chování a mluva dětí, nám rozhodně nevadí. Film je pěkně pohádkově natočený, má prostě atmosféru, která vtahuje do děje. Je zajímavé, že malý divák odhalí, že to jaksi není ono, když jiné pohádky televizně točené ve skvělé kvalitě a skvělých kostýmech je tolik nechytnou protože tu atmosféru a glanc filmu prostě nemají. Co mi osobně hodně vadí ve filmech pro děti a mládež je používání vulgarismů, jsme rádi, že v tomto případě, jsme na nic podobného nenarazili. A jen malá připomínka, ve filmu byly některé scény lépe zpracovány než v seriálu, trochu nám vadilo, když očekávaná scéna podle filmu, vycházela jinak v seriálu, např. šaty dětí a Albrecht u hladomorny. Závěrem všem vůrcům děkujeme a těšíme se na další dobré filmy!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama