Edith Piaf

17. listopadu 2009 v 21:52 | Jillian |  RecenzeTenhle film na mě hodně zapůsonil. Náhodou jsem na něj narazila v televizi a přesto, že jsem se na něj chystala podívat tak tohle kulturní setkání bylo naprosto neplánové. Tenhle životopisný snímek vás zaručeně nenechá chladnými. Takže pokud se na něj chystáte podívat připravte se na skvělý kulturní zážitek. Hudbu Edith Piaf jsem nikdy moc neznala, ale teď ji už zaručeně nikdy v životě nezapomenu.
Herecký výkon mladé Marion Cotillard mi doslova vyrazil dech. Přihlížela jsem tomu s úžasem, její výkon byl nesrovnatelný. Marion se pro mě tímto stala jednou z nejlepších mladých hereček s naprosto odzbrojujícím talentem. Tolik hysterických záchvatů jsem v jednom filmu dlouho neviděla a pokud Marion během natáčení skutečně nebyla opilá tak to opravdu nechápu:) Film sám o sobě považuji za skvělý životopisný film a souhlasím s tím, že američtí režiséři by se občas měli podívat do Evropy jak se točí životopis. Podání se mi opravdu líbilo, už kvůli jeho originalitě. Dokonalé prolínání časových období včetně návratů do dětství byly podstatně působivější než pouhý chronologický popis něčího života.
Sice jsem si k Edith bůhvíjaké sympatie nevybudovala,ale konec mě zaručeně musel rozbrečet:)
Edith jako malá holčičika mi byla mnohem sympatičtější a chvíly jsem nějak nechápala jak se z té milé dívenky stalo to, co z ní vyrostlo (nemyslím to ve zlém), ta malá byla ale docela překvapení a uměla zpívat:)

Takže shrnutí. Nebýt Marion určitě by to na mě tak nezapůsobilo. Podobu s Edith nebudu ani komentovat. Film sám o sobě je na velmi vysoké úrovni a jako životopisný snímek dá se říct dokonalý:) Hudba je legendární a píseň No, Je ne regrette rien je jako závěr také dokonalá. Ohromující a působivý film, který si ještě nějakou dobu budete pamatovat...Marion Cotillard si zaslouží mou poklonu...Režisér Olivier Dahan (Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy / Les Rivieres pourpres II - Les anges de l'apocalypse) obsadil do hlavní role svého nového filmu skvělou Marion Cotillard (Taxi, Velká ryba / Big Fish, Dobrý ročník / A Good Year). Pro natáčení si režisér kromě Francie vybral také Prahu. Zde si na pomoc přizval české herce v čele s Markem Vašutem...

Oscar '07 - masky, hlavní herečka (M. Cotillard); nominace: kostýmy

Zlaté glóby - herečka v muzikálu/komedii (M. Cotillard)

BAFTA - kostýmy, hlavní herečka (M. Cotillard), masky, hudba; nominace: neanglicky mluvený film, výprava, zvuk

Český lev - hlavní herečka (M. Cotillard), hudba, zvuk

MFF Berlín - nominace na Zlatého medvěda

César - herečka (M. Cotillard), kamera, kostýmy, výprava, zvuk; nominace: režie, střih, film, vedlejší herec (P. Greggory), vedlejší herečka (S. Testud), původní scénář

Boston Society of Film Critics Awards - herečka (M. Cotillard)

Kansas City Film Critics Circle Awards - herečka (M. Cotillard)

London Critics Circle Film Awards - herečka (M. Cotillard)

Los Angeles Film Critics Association Awards - herečka (M. Cotillard)

Lumiere Awards - herečka (M. Cotillard), cena diváků

FF Philadelphia - cena diváků

Satellite Awards - herečka v dramatu (M. Cotillard)

MFF Seattle - herečka (M. Cotillard)

Vancouver Film Critics Circle - herečka (M. Cotillard) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SandriKa SandriKa | Web | 18. listopadu 2009 v 11:22 | Reagovat

Awúúj  :) Na mojom blogu je súťaž o NAJ SEXY BOY :) Poď sa prihlásiť :) A prepáč za reklamu :)

Prihlášky nájdeš tu ! http://musiq-sandrika-kissiq.blog.cz/   .... Ďakujem :)

2 Lúthien SB Lúthien SB | Web | 20. listopadu 2009 v 18:36 | Reagovat

Zrovna poslouchám francouzské písničky od Lary Fabian a tak jsem na tenhle film dostala docela chuť! Vlastně toho o Edith moc nevím.

3 Jilly Jilly | 21. listopadu 2009 v 13:04 | Reagovat

[2]: Jako já nic nevěděla:) Ale moc sympatická mi stejně není, nevím proč, nebyla moc normální, aspoň v tomhle filmu:-p

4 Clarett Clarett | Web | 23. listopadu 2009 v 18:53 | Reagovat

Jen ještě reakce k tvému komentáři u "Vyvoleného". O Ženě ve vodě jsem mnoho slyšela, poslechla si dokonce i soundtrack (jako vždy, bezchybný :D). Shyalaman to prý natočil pro svoje děti :) Ale nevím, co je na tom pravdy...:o) Každopádně se po tom poohlédnu, vypadá to skvěle!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama