Poprask na laguně

24. října 2009 v 17:22 | Jillian |  Recenze
Poprask na laguně je slavná hra Carla Goldoniho, který stejně tak napsal i Sluhu dvou pánů. Já mám to nevýslovné štěstí, že jsem si po třech letech konečně zařídila předplatné do divadla a ani nevíte jak velkou z toho mám radost. Ještě teď jsem plná dojmů z naší první oficiální návštěvy tohoto divadla pro letošní rok a musím říct, že nic lepšího než Poprask na laguně jsme si vybrat nemohli:) Naše divadlo upřímě miluju. Je to úžasné a hlavně lavné divadlo o jehož kvalitách mluvit je bezpředmětné. Kolikrát jsem tam už byla a kolikrát napjatě sledovala ty úžasné herce, kteří jsou všichni tak skvělí a talentovaní. Od dětštví kdy jsme tam chodili se školou si je pamatuju. Neznám je jménem,ale některé z nich vyloženě poznám a jsem stašně hrdá na to, že hrají právě v našem divadle.

Poprask na laguně mě ani nemohl sklamat, jelikož vyrážet na hru o které víte, že tam uvidíte hejlíka z Ošklivky Katky nejde se netěšit:) Letos totiž hostuje právě v našem divadle a to hned v několika hrách. Po zjistění, že tam uvidíme někoho opravdu slavného jsem se na hru skutečně těšila. Těším se sice vždy, jelikož mám k divadlu a všemu kolem až posvátnou úctu, které se jen tak nezbavím,ale tentokrát jsem si to užila téměř stonásobně víc a musím přiznat,že Hejlíkem to nakonec nebylo.
Hra byla dokonalá. Trochu pozměněná do moderní podoby, což všemi jen prosělo a dodalo na realističnosti. Takže žádné kostými přátelé,ale trička, plavky a opalovací krémy:) Jednoduché kulisy, které se za celou dobu vlastně ani jednou neměnili dávaly hercům víc prostoru a mě zase připomínaly mou dovolenou v Řecku:) Už od začátku všechno šlapalo jako na drátkách a neviděla jsem nikoho kdo by se skvěle nebavil. My jsme se bavili snad ještě víc, protože u nás je docela normální, že se smějeme až neobvyklým blbinám a až neobvykle hlasitě:D (Zvlášť já, bohužel...). Přiznávám se, že jsem několikrát ani nedýchali jak jsem se smály.
Dokonalé vtipy, dokonalé situace a hlavně herecké kvality herců jsou v našem divadle k nezaplacení. Pokud se chcete opravdu zasmát, tak se na Poprask na laguně přijeďte podívat k nám. Nejdříve jsem čekala, že největší ohlas sklidí samozřejmě už zmiňovaný Hejlík, ale nestalo se. Mnohem více jsme si zamilovali pána jehož jméno bohužel neznám,ale ve své roli byl tak dokonalý, že jsme několikrát málem ležely na zemi. Zvlášť má milá spolusedící, která po skončení hry prohlásila, že chce jít znovu a to hned:) Dříve řečený pán, hrál jednu z hladních rolí, rybáře s naprosto netypickou mluvou. Šišlal ( pokud se tomu takdá říkat) nejlépe jak jsem kdy koho slyšela. Takže jsem při každé větě mále spadly ze židle:)

Snad nejpůsobivější část celé hry je moment kdy má soudce Isidoro(Hejlík) vyzpovídat několik světků. Už tak je z nich neuvěřitelně hotový, protože se nedokážou dostatečně vyjádřit mno a po příchodu pána, který neumí ani mluvit, vám ho všem musí být zákonitě líto:D Vzhledem k tomu, že Isidoro není schopen pochytit ani jeho jméno následuje snad nejvtipnější pasáž, kdy se rybář rozhodně hláskovat:D Asi si to umíte představit,ale pokud ne tak co mi z toho nejví uvízlo v paměti jsou věty typu: " A ako Sparagus." nebo "S jako ifilis" V ten moment celý sál propukl v neuvěřitelný záchvat smíchu, načež nám herec skolaboval a začal se smát s náma:D Museli jsme mu zatleskat, protože bylúžasný:D Dali jsem mu asi dvě minuty, po kterých se uklidnil a pokračoval ve své roli. Takovéto momenty jsou totiž přesně to co činí divadlo nezapomenutelným. Spontální jednání, kterému se nedá předejít. Když po téhle nechtěné vsuvce Hejlík po sto padesáté zopakoval, že mu stále nerozumí, herec hrdě prohlásil: "Teď mě napadlo, nestudoval jste náhodou Plzeňskou fakultu?":D Kdo tu kauzu sledoval, asi chápe,že po tomhle už se po zemi válele skoro každý:) Ještě dneska mám z toho skvělý pocit, protože je tomu opravdu dlouho co jsem se takhle od srdce zasmála a něco mi říká, že budu žít nejmíň o patnáct let dýl:D

Miluju divadlo a dalšího představení se už nemůžu dočkat, pokud se tedy chystáte na Poprask na laguně někdy podívat, vřele doporučuju. Jak doporučuju, přímo vás tímhle vybízím aby jste to udělali, protože vám to nefalšovaně zvedne náladu a zahřeje u srdce:D Lék na stárnutí už stejně dávno vymysleli, je to smích....

PS: po tomhle zážitku už se na slovo Romadur nikdy nebudu dívat stejně:D

"...češu si vlasy, říkají mi romadur, roma, roma, romadur...."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lúthien Lúthien | Web | 24. října 2009 v 18:52 | Reagovat

Musím říct, že i když moc nevím, o co jde, stejně jsem se musela při tvém popisu smát :D S jako Ifilis, to mě vážně dostalo XD V jakém městě že je to divadlo? U nás dávají Sluhu dvou pánů, chtěla jsem na to jít, ale zrovna nejsou prachy :( Divadlo taky miluju.

2 mlejkom mlejkom | Web | 24. října 2009 v 20:31 | Reagovat

hezkej blog
nechceš se spřátelit??

3 tallie-janey tallie-janey | Web | 14. února 2010 v 14:32 | Reagovat

jojo taky sem na něm byla :D Drenda(Daniel) Jaky vždy nezklamal :D

4 Jana Jana | 28. února 2010 v 19:30 | Reagovat

Čau,musím říct,že autorka mi mluví z duše.Taky jsem v divadle dlouho nebyla,taky jsem se nejvíce těšila na Hejlíka,který nezklamal,ale i ostatní herci byli skvělí!!Ten ,,šišlající,, herec byl Erik Pardus!!Výborný brněnský herec,o kterém jsem vůbec netušila,že v Opavě hraje.V březnu Poprask nedávají,ale jestli bude v dubnu,půjdu zase!Už při:Česu si vlasy..se musím smát!!

5 LeNczHuLqA LeNczHuLqA | 25. května 2010 v 14:29 | Reagovat

ej jak se jmenuje ta písnička s tím romadůrem ?? :D mě se to strašně líbí :D upe z toho nemůžu.... neví někdo ?? :D pls...kdyžtak mi napiště na icq 382453055 díky moc :D :)

6 Hanne Hanne | 15. listopadu 2012 v 19:14 | Reagovat

jo tam jsem byla Úžasný to bylo! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama