Little Nemo: Adventures in Slumberland

4. července 2009 v 11:53 | Jillian


Největších kvalit animovaného filmu pro mě dosahuje tenhle japonsko-americký snímek z roku 1989


Jeden z filmů mého dětství. Ano, jako malá jsem ho znala nazpamět a teď se mi ho podařilo sehnat za pajdu. Včera jsem si ho pustila a byla to milá nostalgie. Tenhle film má velké kouzlo. Jde o animovanou adaptaci japonského komiksu a malém chlapci s neuvěřitelnou fantasií.

Je to dětský film, který mě překvapivě bavil i teď. Má velký potenciál a dokonalou animaci. Dnes už může přijít někomu zastaralá, ale mě příjde stále originální a dokonalá. Ani jednou jsem ten pocit neměla. Celkový scénář je skvělý, ta spousta fantasie, která se mísí s napínavými pro malé dítě až děsivými scénami mě vždycky fascinovala.

Abych vám to vysvětlila, ten film má stále své kouzlo a dokonale podněcuje dětskou fantasii. Je to neuvěřitelně originální dílko s natolik kouzelnou atmosférou, že si ho zamilujete. Skvělý záporák tomu dodává na napínavosti a rozkošného hlavního hrdinu si taky oblíbíte, protože zrovna ten je vymyšlený skvěle..Jedinné co jsem schopná tomu vytknout i když to ještě teď po letech znám nazpamět je možná trochu český dabing. Není to ale tak hrozné. I když na hlas hlavního hrdiny jsem si musela chvilku zvykat.
Trochu se mi nelíbil český překlad názvu filmu. Film se totiž v překladu jmenuje Malý Nemo: Dobrodružství v Dřímkově, což zní až moc dětsky a přitom v samotném filmu se o zemi mluví jako o Království Dřímoty, což je mnohem kouzelnější a mnohem víc se to hodí k atmosféře celého filmu.


Je to kouzlený příběh o malém chlapci a o tom co dokázala vykouzlit jeho fantasie. Nemo je pozván princeznou Kamille do království Dřímoty, kde se má on sám stát novým princem a následníkem. Král Orfeus mu předá klíč ke všem dveřím království, ale jedny dveře nesmí otevřít. Jak už to samozřejmě bývá Nemo dveře nakonec po vzoru špatných přátel otevře a vypustí tak do Království Dřímoty Noční můru. Tato nicota nebo tu mi to alespoň připomělo během Nemovy korunovace odnese krále Orfea sebou do Země Noční můry. Nešťastný Nemo, který si je vědom toho co učinil se vydává spolu s přáteli na cestu za záchranou milovaného krále. Samozřejmě se mu to podaří, ale finále filmu je natolik sympatické, že se nedočkáte žádného trapného závěru. Právě naopak, Nemo se probudí doma ze snu, který se mu zdál a poprvé nespadne s potele po nocích plných nočních můr, které se mu do té doby vždy zdály. Noční můra byla poražena...

Hudba je milá,ale nijak objevná. Dokonale se hodí ke krásnému filmu a nepřekonatelné atmosféře pro animovaný film.

Pro mě je tenhle animák prostě nepřekonatelný. Jeden z nejlepších japonsko amerických animovaných filmů.

Poznámka na konec, ale dost podstatná. Scénář k filmu spolunapsal Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter 1,2..)
krásné obrázky ze kterých mám adost, protože se mi je podařilo sehnat jsou pod perexem...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama