Casper

26. července 2009 v 19:59 | Jillian

Can I Keep You?


Neptejte se proč o něm píšu prostě mám ten pocit, že je to moje povinost, protože pro tenhle film mám slabost i přes jeho nedostatky. Je to film, který viděla ve své době obrovská spousta dětí. Jsem taky jedno z těch dětí a je to svým způsobem pravda, že děti jsou "hloupé" a líbí se jim skoro všechno, proto nepoznají co je špatné a co dobré. Ale je taky pravda, že většina mých nejoblíbenějších filmů jsem poprvé viděla jako malé dítě a právě proto jsou tak jedinečné. Tenhle film se už asi nedá nazvat mým oblíbeným filmem, ale přesto jsem měla až neobvyklou radost, když se mi ho podařilo sehnat v trafice. Koupila jsem si ho a podívala se na něj už dvakrát.


Souhlasím s některými tvrzeními, že film kombinuje komediální stránku s obstojným drama a že občas se je až moc násilně snaží skloubit dohromady. On by to totiž sám sobě byl i tak skvělý příběh bez všech těch šílených a děsně "komických" scén v nichž vždycky figuroval především tlusťoch, smraďoch a ten třetí kterému nemůžu přijít na jméno:-p Jenomže berme to takhle. Celá ta věc okolo Caspera spočívá právě v tomhle. Tenhle nápad se zrodil v hlavách jistých dvou pánů, jejichž jména jsou Seymour Reit and Joe Oriolo. Nikdy jsem o nich neslyšela a si ani nikdy neuslyším:-p Kdyby se mně někdo zeptal jaký je najznámější americký duch asi bych vážně řekla Casper. Ona je to totiž taková ikonka. Má za sebou tolik zpracování, které vždycky spočívali v tom jak tři zlý strýcové Caspera šikanují a on nemá žádné přátelé. Proto to v tomhle filmu prostě muselo být. A že je tam těch komických scén vážně docela dost. Tentokrát ale tvůrci postavili příběh na něčem jiném. Vymysleli v mnoho směrech vážně moc hezké story , které jsem měla ráda především "vinou" úžasné Christini Ricci. Je to po všech směrech skvělá herečka, která zahraje téměř všechno, co jí poručíte.


Film je tak hezký, právě díky příběhu, dramatické stránce filmu. Možná je to někdy přehnané, to jsem nikdy nepopřela,ale pořád je to film pro děti, který mám ráda i když je mi tolik kolik mi je. Z toho všeho co jsem ale s motivem caspera jako malá viděla mám opravdu ráda jen tenhle film, což o něm taky lecos vypovídá.

Tvůrci vybavili film skvělými herci, bez kterých by zdaleka tak oblíbený nebyl a skvělou atmosférou. Co ale dělá v tomhle filmu atmosféru atmosférou je za prvé: nádherné prostředí. Tak například tenhle "strašidelný" dům je jeden z nejoriginálnějších a nejkrásnějších filmových " strašidelných" domů jaké znám. A okolí je taky vymyšlené dokonale. Nádherné malebné městečko a ta scény kdy Cat sedí s Casperem na varcholku majáku a koukají na moře je na dětský casperovský film až moc kouzelná.:-p A právě proto mám ten film tak ráda. Mno a ta druhá věc, která má na atmosféru snad zásadní vliv je samozřejmě hudba. Má ji na svědomí James Horner o kterém nemůže nikdo říct, že by jeho tvorbu neznal (Titanic). V komických scénách je tak nějak nechci říct průměrná,ale vlastně si ji vůbec nepamatuju. Avšak v těch ostatních je naprosto dokonalá. Skladba Casper's lullaby je pro mě navždycky svojí jednoduchostí jedna z nejhezčích filmových ukolébavek vůbec.


Finální scéna kdy Caspera hraje Devon Sava je skvělá,ale je svým způsobem smutná a hned po ní se skupinka hlavních postav dává do tance což mi vždycky trochu vadilo. Já jsem spíš na ty melancholické věci:-p To je zase jedno z těch míst, kde se tyto dvě složky střetávají až moc násilně.

Nakonec bych chtěla říct, že jsem tenhle článek vážně moc chtěl napsat, protože tenhle film miluju a neptejte se proč. Víc než je tady vám prostě neřeknu. Je to jeden z mých nejoblíbenějších dětských filmů spolu s tou fůrou dalších, které nebudu ani vyjmenovávat....:-p


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Black Black | Web | 26. července 2009 v 20:02 | Reagovat

Héééj, ten film miluju:D A hrozně dlůho sem ho nemohla sehnat, tož sem ho pracně kdesi kupovala a za měsíc vyšel v novinách, na zabití toto:D

2 Jilly Jilly | 27. července 2009 v 8:24 | Reagovat

Přesně:-p Je to dokonalý film. Já jsem ho stihla v těch novinách...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama