New moon

25. června 2009 v 16:45 | Jillian |  La literature
Na konci článku trailer...Tak jsem to dočetla a musím říct, že začínám mít o sebe strach:-p
Prototože druhý díl je naprosto nepopiratelně lepší než ten první..:p Mám pocit, že je to úplně jiné. Celkově mám z té knihy lepší pocit. Bavilo mě to zdaleka víc než pvní díl. Necím čím to je,ale je pravda, že i příběh je úplně jiný, působí tam jiná atmosféra a jiné postavy. Nechci nic říkta, ale Edwarda jsem tam vážně vůbec nepotřebovala. Naopak mi vůbec nescházel a o to víc jsem si oblíbila Jacoba. Konec knihy byl sice skvělý a lepší než v předchozím díle,ale nejvíc se mi stejně líbila ta část knihy když Bells zůstala "sama" a než Jakob "onemocněl". Mám radost, že se mi tenhle díl tak líbil. Slyšel jsem zase od přátel něco o tom, že třetí díl už tak dobrý není, sle uvidíme.Mám sice chuť hned se vrhnout na ten další, ale budu to teď muset odložit. Myslím, že tady věnovala autorka zase o něco víc prostoru upírské historii, protože jsme poznali Volterru a Volturiovi. Naopak tady bylo ale hodně míst pro úplně nové postavy do kterých počítám vlastně i Jakea a ostatní vlkodlaky. Takže si to shrneme. Tenhle díl byl skvělý. Lepší než ten první. Víc postav a lepší atmosféra. Už to nebylo tak zamilované,ale právě naopak občas dost depresivní. A to se mi na tom právě líbilo. Hodně mě dojala poslední stránka, kde Bella mluví s Jacobem . Právě díky té větě: " A právě tehdy jsem si slíbila, že ho uvidím se usmívat." se na ten třetí díl vážně těším. Docela mě to překvapilo a je to mnohem propracovanější kniha než ta první.

Občas když poslouchám jiné lidi jak o "Stmívání" mluví, a že se tomu nevyhnu protože o tom mluví pořád!! Když jde o lidi, kteří viděli jenom film a já je poslouchám zdá se mi, že mám z té knihy úplně jiný pocit než oni z filmu. A vhledem k tomu, že jsem ho ještě neviděla a už jsem si vybudovala docela dost hluboký vztah ke všem těm postavám tak jsem docela zvědavá jestli ten první film vážně vystihl to co cítím z té knihy nebo ne. Vím o pár ne moc nadšených reakcích fanoušků, takže vím, že všem se to ani zdaleka nelíbilo...Zatím jsem se na to ale nepodívala. Co jsem ale udělala a nelituju toho je trailer. Pustila jsem si ho a už teď vám můžu říct, že to bude jiné, ale taky dost zkrácené. Nic jiného jim ale nezbylo, páč kniha je o hodně obsáhlejší alespoň podle mě. Byla jsem ale zrovna v té části knihy, kterou upoutávka končí, když jsem si ji poprvé pustila takže se mi docela zalíbila. To je ale už samo sebou, protože mám moc ráda Kristin. Když jsem se o prvním Stmívání dozvěděla vážně jsem jí držela palce ať jí to vyjde aby ji konečně lidi pořádně znali, ale teď je mi jí už spíš líto. Nedivte se. Vlastně bych ani nechtěla být přesně na jejím místě...

To je asi všechno co jsem teĎ o knížcě schopná říct. Jsem zvědavá na to jaké ty další díly budou a jestli jsou vážně horší, ale Nevý měsíc mě vážně překvapil. Doporučuju ho i těm kteří díky téhle mánii nemají Edwarda moc v lásce, protože je to o hodně jiné než šíleně zamilovaná jednička...
Tu oslavu vystihli hodně dobře. Navíc se mi hodně líbí těch pár vět: " This the last time you lover see me." a nakonec " Jake run!" Ta nemá chybu. V knize to bylo úplně jinak a troufám si říct, že lepší,a le chápu, že by bylo složitější to podle toho natočit. Tímhle se hodně věcí dost zjednoduší.

A navíc režíruje Chris Weitz, takže to bude trochu míň zamilované a trochu víc "akční".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Justýna Justýna | 25. června 2009 v 21:10 | Reagovat

Docela promitivní harlekýnka. Taky se mi četla dobře. Ale já už harlekýnek přečetla dost, tak můžu říct, že nevybočuje. Akorát má obrovskou reklamu. :-)

2 Alex Alex | Web | 26. června 2009 v 16:49 | Reagovat

Neboj se, není to s tebou ještě tak hrozný, i mě Twilightovská série dostala :D. New Moon je rozhodně propracovanější, ale mě moc neoslnil, protože já Jacoba ráda nemám :D. Třetí díl se mi líbil trochu víc, ale je pravda, že tak silné scény jako v tomhle dílu tam nejsou. Ale je tam docela dost vtipnosti, což jsem ocenila :).
Trailer se mi taky celkem líbil, rozhodně to vypadá líp než první film.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama