Filmy za duben 2009:D

12. května 2009 v 20:37 | Jillian |  Recenze

Ahoj lidičky. Nemám tady na to tolik času kolik bych chtěla, takže ta fůra filmů o kterých jsem vám chtěla napsat se přesouvá na neurčito...:-p Ale to nevadí, Aspoň to shrnu...

Začala jsem si psát seznamy filmů...mám v nich svůj trochu divný systém:D takže tady napíšu prostě jenom senam a k nim vždycky pár slov. K těm filmům, které stojí za zmínku napíšu zvláštní článek...:-)

Jenom jsem chtěla aby jste věděli, že jsem filmový maniak:D namám ale ráda všechno. Napřílad bytostně nesnáším horory, ale k tomu mám svůj důvod. Navíc dnešní horory jsou většinou naprosto nechutné....:p Často se navíc dívám na spíš míň známé filmy. Jsem taky fanynka fantasy takže si asi umíte představit co je můj šálek čaje...:-)


Seznam....nejde to postupně, páč si ani nepamatuju kdy jsem co viděla a nejspíš nejsou všechny, ale to nevadí. Ještě jsem chtěla říct, že to nejsou jenom filmy které bych viděla poprvé, ale je tam spousta "starých známých"

Mimochodem každý název je zároveň odkaz...(to abych nevypisovala obsahy)...:-)

HON NA MYŠ 1997(Mouse Hunt)
Rodinný / Komedie
USA, 1997, 94 min
....Tak na tenhle film jsem narazila náhodou na Markíze po dlouhé době. Znám ho už dlouho, protože jako malým se nám to s bráchou hodně líbilo:D
Jo to rozhodně šílená komedie, možná i s trochou černého humoru.Je to v podstatě jako dívat se na starou grotesku. Tak trochu variace na Toma a Jerryho??:D Některým lidem to na filmu vadilo, ale snad to byl účel. Rozhodně vtipné a zábavné. Pro mě skvělá praštěná komedie. (Teď mě napadá, že když jsem to po dlouhé době viděla připomělo mi to Pidilidi , ale proč to netuším:-p.....)reřie: Gore Verbinski...to znamená Piráti z karibiku...

DUCH(Ghost)
reřie: Jerry Zucker ( moc ho neznám ale mezi jeho filmy patří třeba První rytíř)
1990
Komedie / Romantický / Thriller / Fantasy
USA, 1990, 122 min
..co k tomu ríct?? je to nádherný film. Možná už kvůli tomu, že tam hraje Patrick Swayze:-p, který byl úžasný už v hříšném tanci.Tenhle film jsem si po dlouhé době zase opravdu užila. Komický talent Woopi Goldberg mě ohromuje. Mám ji opravdu ráda a atmosféru tohohle filmu rozhodně taky. Je to takový skvost mezi romantickými filmy(nehctěla jsem přímo napsat romantická komedie ale ona to vlastně je romantická komedie). Plus za krásnou titulní píseň a originální, ale smutný motiv.(The princ of Egypt)
režie:Režie: Brenda Chapman, Steve Hickner, Simon Welss( jeden z prvních filmů Spielbergova Dream Works:-))
Animovaný / Rodinný / Muzikál / Drama
USA, 1998, 99 min
..viz celý článek...
(Dracula: Dead and Loving It)
Komedie / Horor ...hmm, to je jeden názor:D
USA / Francie, 1995, 88 min
...Tak jsem neodolala a koupila si DVD na stánku.Mno jo já vím...není to bůhví jak dobrá parodie,znám mnohem lepší, ale prostě jsem neodolala. Líbí se mi totiž ta atmosféra:D Leslie Nielsen je skvělý komik i když jsem ho nikdy neměla bůhví jak ráda, baví mě. Takže jestli jste to nikdy neviděli tak se koukněte, protože poprvé je to fakt zábavné....reřie: Mel Brooks....znám ho i jako herce,ale budu jeho filmy muset dohnat:D
(The sisterhood of the traveling pants 2)
Dobrodružný / Komedie / Drama / Romantický
USA, 2008, 117 min
režie: Saana Hamri
Jednička se mi hodně líbila. Taky jsem si přečetla knihu i když tenhle žánr většinou nečtu. Ten první díl jsem si co se filmu týče opravdu zamilovala, ale tenhle mě trochu zklamal. Neříkám že byl horší,ale myslím, že ani lepší. Byl dost podobný, ale stejně jsem od toho čekala víc. Čekala jsem že příjde s něčím novým. (Ani ta druhá kniha mě nebavila. V tom to možná bude:-)) Ale bezpochyby je to moc hezký film. Pustím si ho znova a třeba změním názor:D Velké plus má u mě Tibby,která je vyloženě mojí zpřízněnou duší, co se filmů týče. Už sháním brigádu v DVDpůjčovně:D

(The princess bride)
režie: Rob Reiner
Dobrodružný / Komedie / Romantický / Fantasy
USA, 1987, 98 min
..viz zvláštní článek
(WALL-E)
Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi
USA, 2008, 98 min
..Konečně jsem si na to našla čas a musím se přiznat, že mě to nadchlo. Jenom škoda, že jsem věděla co mě čeká, protože jinak by se mi to asi líbilo ještě víc. Vím, byl to animák,ale poslední dobou mám animáky ráda čím dál víc. U mě absolutně vedou Pixaři.
Jsou úžasní. Zrovna se chystám půjčit si DVD, které vyšlo s jejich krátkýma filmama. Určitě je znáte, (třeba tu lampičku, co je vždycky na začátku každýho Pixarovskýho animáku:D) První půlhodina byla beze slov, ale ostatní zvuky všechno vynahrdili. A přesně to mi přišlo geniální:D Asi jsem zrovna měla pohádkovou náladu:-) Je to moc roztomilý film...ještě se potom zvlášť vyjádřím k hudbě.
Reřie: Andrew Stanton..má za sebou jen tři z těch známých Pixarovských filmů. Hledá se nemo , Život brouka a Wall-E(The prestige)
Fantasy / Drama / Thriller / Sci-Fi
USA / Velká Británie, 2006, 125 min
Tak tohle bylo něco. Konečně jsem to stihla a rezervovala si dopoledne na HBO pro tenhle film. Nic jsem nečekala, protože jsem vůbec nevěděla co mám čekat.Věděla jsem jen, díky svému milovanému časopisu Premiere(budiž mu země lehká), že je to hodně dobře hodnocené.
Nevím jestli se mi to přímo LÍBILO, ale byl to rozhodně zážitek. Tomuhle filmu se podařilo dokonale mě zmást a rezervovat si mou pozornost na celé ty dvě hodiny v kuse. Prostě se od toho nedaly odtrhnout oči, protože pokaždé, když jsem se chtěla podívat jinak prostě jsem měla strach že by mi něco uniklo. Myslím,že film rozhodně splnil svůj účel a to zaujmout. (Koukala jsem na to sama a když potom ke konci přišli ostatní členové rodiny nedokázali od toho odtrhnout oči i přesto , že vůbec nevěděli o co jde..:D To mě potěšilo.)
Konec byl skvělý a hrozný zárověň. Byl totiž až moc překvapivý.(teda pro mě:D), mám pocit, že jsem pochopila, i když to bylo na hlavu postavený, o co šlo.( možná:D) Ráda bych se na to podívala znova. Je to ten typ filmů které čím vícekrát uvidíte tím víc věcí vám dochází a tady mi rozhodně unikla spousta věcí. Určitě se na to koukněte. Zaujme vás to. Herci byli skvělý, páč sledovat v jednom filmu konflikt X-mena s Batmenem je už samo o somě dost zajímavý:D Trochu zmatené a složité a nápad tam je. Škoda, že se jim nepodařio zpracovat to téma trochu přehledněji. Režie:Christofer Nolan...to znamená nová série Batmana.


(Little Women)
Drama / Romantický / Rodinný
USA, 1994, 115 min
reřie: Gillian Armstrong
Náhodou jsem si přečetla, že to dávají na Markíze a říkala jsem si že to od někud znám. Pak mi došlo, že si to pamatuju z filmografií, které jsem kdysi procházela. Hrají tam totiž zároveň Wynona Ryder( ten měsíc jsem na ni měla štěstí:-p),Kirsten Dunst,Claire Danes, Christan Bale( na něj taky:-p)
Susan Sarandon a další už ne tak známí herci. Filmy z tohohle období dějin se mi vždycky líbili. Mají takovou zvláštní atmosféru. Herečky byly užasné, hlavně teda Wynona Ryder byla úžasná. Oblíbila jsem si ji ze všech postav nejvíc. Ona totiž tak nějak už sama o sobě nad ostatními vynikala.( ne jen proto, že byla vesměs hlavní postavou:-p) Taky mě překvapila Claire Danes, kterou jsem si zamilovala jako Yvaine ve Stardustu. Měla sice míň víznamnou roli, ale zahrála to skvěle a podařilo se jí skoro mě rozbrečet, takže si píšu plus.:-)
Je to adaptace knižní předlohy, kterou ale bohužel neznám. Škoda mohla by to být moc hezká kniha.
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Komedie
USA, 1996, 98 min
Spoustě lidem to příjde jako totální blbost. Ale mě se to hodně líbí.Proč?
Zaprvé...zjistila jsem překvapivou věc. A to, že je to natočené podle knižní předlohy od spisovatele Roalda Dahla, který u nás moc známý není, ale v Angliia a Americe ano. Vlastně je to jeden z nejoblíbenějších dětšých spisovatelů. Myslela jsem, že jsem viděla jen dva filmy podle jeho knih. Matildu a Čarodějnice(někde by tu mělo být video), ale dneska jsem přišla na to, že napsal i Karlíka a továrnu na čokoládu, což mě hodně překvapilo.Jeho styl je úžasný. Je tam dost černého humoru:-) Knihy pro děti s trochu drsnějšími prvky(mno tak řekněte, kdo by srkal osmiletý dítě do úzký roury s ostrýma hrotama??)Škoda, že jsem neměla tu příležitost narazit na ty knihy jako dítě.

Zadruhé..Mara Wilson byla skvělá dětská herečka. Škoda, že hrála v tak málo filmech..

A zatřetí, když jsem byla tak stará jako ona a hltala taky jednu knihu za druhou(i když to byly trochu jednoduší knihy:-p) tak se mi ten film hrozně líbil.:D Chápu, že kdybych to viděla až teď můj pohled by byl jiný a docela rozumím těm negativním recenzím,protože ani nechápu jak by se to mohlo líbit lidem, kteří to viděli až jako dospělí a neznali předlohu. Ale je to rozhodně roztomilý a zábavný film.
(PS: doufám, že se v těch mojích žvástech aspoň tochu vyznáte.:-p) Režie: sám Denny De-Vito...:-)

(Dungeons & Dragons)
Dobrodružný / Fantasy / Akční
USA / Česko, 2000, 107 min
režie:Courtney Solomon
Je to adaptace slavné hry Dračí doupě( kterou bohužel neumím ale chystám se na to:-)). Můj názor je takový, že to sice není nijak zvlášť dobrý film. Četla jsem spoustu názorů a většina byla nekompromisně negativních,ale mě se i přesto líbí. Ach jo, zase jeden z těch, na které jsem koukala jako malá. To se pak špatně hodnotí:-(, ale tenhle měsíc jsem celkově měla štěstí na staré filmy,které se mi konečně podařilo sehnat, takže se nedivte. Triky nejsou nic moc, ale pobaví to. Originální je to dost a herci jsou taky dobří, takže já bych to zase tak nehrotila. Tak špatný to rozhodně není, já to mám ráda a fakt mě ten film baví. Nejsem znalec předlohy a ani neznám názory fanoušků Dračího doupěte ,ale mě stačí to že mě to baví a ráda se na to kouknu, takže u mě dobrý..:-)

(The invisible)
Thriller / Drama
USA, 2007, 98 min
Tak na tohle jsem narazila úplně náhodou. Docela mě to zaujalo a líbio se mi to. Nebylo to nic světoborného,ale nápad byl originální a udrželo si to moji pozornost. Mám jenom pocit, že to byl zbytečně nerozvinutý příběh. Myslím, že ten námět měl dost velký potenciál aby se podle toho dal natočit lepší film. Rozhodně mě to ale hodně bavilo. bylo to spíš o teenagerech pro teenagery, ale s odně zajímavým tématem. Dobrý film s působivou hudbou, která mi místy přípomínala film Já robot:D Jako taková oddychovka se stojí za to na to podívat.

Konec byl trochu přehnaný. Nečekala jsem to. Nebo spíš mě to napadlo,ale nečekala jsem, že to takhle přeženou. Prostě a jednoduše ten konec mohl být lepší:-p

Není to sice všechno co jsem viděla, ale o zbytku se možná taky zmíním.

Mno já myslím, že už to stačí. :DTrochu jsem to přehnala já vím, ale to je tím, že nestíhám...brzo budu mít ale tohle období uspěchané období za sebou a budu na to tady mít víc času. Pak se začnu trochu víc snažit:D

Děkuju, jestli jste těmhle zmateným komentářům věnovali pozornost.Jsem vám za to neuvěřitelně vděčná...:-p
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alex Alex | Web | 12. května 2009 v 21:00 | Reagovat

Hon na myš - jeden z mých nejoblíbenějších filmů v dětství - viděla jsem ho nesčetněkrát. Zrovna nedávno ho dávali a já se k němu nostalgicky vrátila :).
Duch - taktéž.
Princ Egyptský - naprosto skvělý snímek, na který se vždycky ráda podívám.
Drákuloviny jsem neviděla. Ale Leslieho docela můžu (i když poslední dobou mě dost štve - hraje v odpadu a přitom jeho dřívější komedie byly suprové).
Sesterstvo a Princeznu jsem ani neviděla ani nečetla.
Wall-E je kouzelný animák, který mě taky nadchnul :).
Dokonalý trik - nepochopila jsem ten příšerný klonovací konec, viz můj blog :D. Jinak slušný film, ale nějaký extrémní zážitek? Pro mě tedy fakt ne :P.
Malé ženy bych moc chtěla vidět :).
Dračí doupě jsem viděla jen dvojku a byl to jeden z nejpříšernějších filmů, jaké jsem měla to (ne)štěstí vidět :D.
Zbytek jsem neviděla :(.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama